Четвер, 25.04.2024, 12:45
Відділ освіти 
Лебединської районної державної адміністрації
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
ПМПК [10]
Оздоровлення [6]
Конкурси, олімпіади [13]
Закінчення навчального року та проведення ДПА [2]
Атестація закладів освіти [10]
Підготовка до нового навчального року [4]
Історія [3]
Програми [5]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 73
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
МОН України
ДОН ОДА
СОІППО
СОЦПОРТМ
ХРЦОЯО
Педагогічна преса
Головна » Статті » Атестація закладів освіти

ПРОАТЕСТОВАНО ШТЕПІВСЬКУ СПЕЦІАЛЬНУ ЗОШ-ІНТЕРНАТ

Якими б не були соціокультурні та антропологічні підходи до сучасної освітньої парадигми, ми не можемо не визнавати фундаментальної філософської основи освіти будь-яких часів: «Щоб осяяти світлом інших, треба носити сонце в собі». Ці слова належать французькому письменнику та мислителю Ромену Роллану, але ними цілком можна окреслити педагогічну стратегію Штепівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.
   Школа – одна з кращих в області серед інтернатних закладів. 
  За результатами попередньої атестаційної експертизи освітню діяльність закладу оцінено на достатньому рівні. За нинішніми – на високому. На всіх рівнях діяльності відбулися позитивні зміни.
  Штепівська допоміжна школа-інтернат почала своє існування в 1957 році. У 2004 році її перейменовано в комунальний заклад Сумської обласної ради – Штепівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат.
   Наразі 4 приміщення проектною потужністю в 150  місць завантажені на 66%.
   У 2011 році відкрито клас іншої нозології – затримка психічного розвитку.
Педколектив налічує 50 педагогів, із них 5 сумісників. В закладі працює 12 дефектологів-вчителів, що становить 48%.
    Тринадцять років поспіль педагогічний колектив очолює Харченко В.П., спеціаліст вищої категорії, старший учитель, стаж педагогічної роботи якого становить 21 рік. Віктор Павлович – людина ділова, дієва, вимоглива до себе та інших, із чітким розумінням особистого призначення на освітянській ниві. Він зміг організувати довкола себе колектив однодумців і послідовників, серед яких, у першу чергу, заступники директора з навчально-виховної роботи Анцифорова Любов Іванівна та з виховної роботи Дроженко Людмила Олексіївна.
    Середній вік педагогічного колективу становить 36 років, керівних кадрів – 44 роки. 
   Матеріально-технічна база закладу налічує 13 навчальних класів, із них 4 класних кімнати для учнів початкових класів, 1 швейна майстерня, 2 столярні майстерні, кабінет сільськогосподарської праці, кабінет логопеда, практичного психолога та соціального педагога, актовий та спортивний зали, 2 класи інформаційно-комунікативних технологій, один із них із мультимедійним обладнанням, кабінет соціально-побутового орієнтування, логопедичний кабінет. 
    У школі здобувають знання 100 учнів у 13 класах. Середня наповнюваність класів – 8 учнів. 
   Педагоги закладу мають відзнаки за досягнення в роботі. Вчителі та вихователі школи-інтернату нагороджені знаком «Відмінник освіти України», грамотами управління освіти і науки Сумської облдержадміністрації, обласної ради тощо. Три педагоги мають звання «старший учитель».
    У 2010 році вихователь школи-інтернату Ткаченко В.Ю. стала лауреатом обласного конкурсу «Золоте серце» в номінації «Вихователь інтернатного закладу».
  На базі закладу у 2012-2013н.р. було проведено впровадження наукового експерименту на тему «Особливості професійного вигорання педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих учнів». Протягом року відбувся психолого-педагогічний семінар з участю викладача кафедри корекційної та інклюзивної освіти Сумського ДПУ ім. А.С.Макаренка Картавої Ю.А. на тему «Емоційне вигорання педагогів».
  Запроваджено випуск методичного бюлетеня. Так, протягом І семестру 2013-2014 навчального року інформаційно-методичний вісник мав назву «Корекційна робота в школі-інтернаті». 
  У 2013 році вивчався досвід роботи вчителів початкових класів Іванченко В.В., Великодної Л.В., Семи Г.В., вчителя історії Павлюченко Т.М.
  На належному рівні відбувається навчально-виховний процес. Середній бал навчальних досягнень учнів із предметів інваріантної складової – 6.2 бала.        Співвідношення учнів, які засвоїли навчальні програми на високому та достатньому рівнях, до загальної кількості учнів у школі складає 33%.
 Розбіжності між рівнем навчальних досягнень за результатами контрольних випробувань, проведених експертною комісією, та рівнем навчальних досягнень учнів, що визначений у навчальному закладі, немає. 
  Увесь навчально-виховний процес має чітко визначену корекційно-педагогічну спрямованість. Здійснюють корекційну роботу фахівці, педагоги-дефектологи. Діти одержують комплексну корекційну допомогу – лікувальну, психологічну, педагогічну, соціальну, де вивчаються та враховуються індивідуальні особливості кожного вихованця.
   У 2013-2014 навчальному році у закладі працює 31 гурток різних напрямів. Відвідують гуртки всі учні 1-10 класів. 
   Усі гуртки працюють з ініціативи педагогів на добровільних засадах, а гуртки «Хореографічний», «Музичне мистецтво», «Співочий», «Веселий пензлик» проводять педагоги-спеціалісти, які приїжджають щотижня з м. Лебедина та м. Суми  і працюють з дітьми.
  Учасники хореографічного гуртка (керівник Чернякова В.М.) неодноразово нагороджувалися грамотами та дипломами за участь у районних та обласних фестивалях «Повір у себе». 
  Для занять з фізичної культури у закладі, крім спортивної зали, є  спортивний майданчик та стадіон, укомплектовані спортивним обладнанням. 
  Школа славиться спортивними досягненнями учнів. Юні спортсмени щорічно займають призові місця на районних, обласних змаганнях і спартакіадах  («Сяйво надій»; «Повір у себе», м. Євпаторія; чемпіонаті України з легкої атлетики серед спортсменів із вадами здоров’я, який проходив у м. Запоріжжя; в м. Херсон Національний турнір Спеціальної Олімпіади України з футболу в рамках Європейського футбольного тижня Спеціальної Олімпіади Європи/Євразії та УЄФА 2013).
  Вихованці є активними учасниками районних, обласних фестивалів дитячої творчості «Повір у себе» та «Надія», а також усеукраїнських конкурсів, де були неодноразово відзначені дипломами:
2007 рік - диплом за участь у І відбірковому турі конкурсу благодійних проектів «Добро починається з тебе»;
2008 рік - диплом Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000»;
2010 рік - диплом І ступеня за участь у обласному конкурсі «Подвиг»;
2012 рік - диплом за активну участь у ІV Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «Діти за чисту енергію»;
2012 рік – диплом за участь у І-му Міжнародному литовсько-українському конкурсі малюнків, плакатів і фотографій «Дружать діти на планеті».
Особливої уваги заслуговує шкільна група волонтерів загону «Милосердя», який опікується людьми похилого віку, ветеранами війни та ветеранами праці. 
    Налагоджена тісна співпраця з Управлінням служби безпеки України в Сумській області, з науково-дослідним експерто-криміналістичним центром при управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, публічне акціонерне товариство «Сумиобленерго», з обласними центрами «Інваспорт», «Спорт для всіх», з головою Сумського обласного відділення Національного олімпійського комітету Петровою Оленою Юріївною, з депутатом обласної ради Галаєвим Магомедом Джамаловичем, міжнародним благодійним фондом «Набат».
  Гарячим чотириразовим харчуванням, середня вартість якого складає 16.50 грн., охоплено 100 учнів школи. 
  Заклад має власний шкільний автобус, яким забезпечує регулярні та нерегулярні перевезення учнів. 
  Освітню діяльність закладу за результатами атестаційної експертизи оцінено в 58 балів, що відповідає високому рівневі.

 
Категорія: Атестація закладів освіти | Додав: osvita (11.04.2014)
Переглядів: 862 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Президент України
Верховна рада
Урядовий портал
Сумська ОДА
Сумська облрада
Лебединська РДА
Районна рада
Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz