Дивувалась зима,
чом це тануть сніги,
чом льоди скресли всі
на широкій ріці?
Колись дивувався поетичними рядками навдивовижу не лютій зимі Іван Якович Франко. Та й нині зима бентежить своїм настроєм українців. Проте у середу 17 лютого встановилася напрочуд ясна й погожа лютнева днина. Так, ніби сама природа раділа зібранню педагогів, що мають хист до викладання російської мови.
На гостину колег запросила ще досить юна у своїй справі вчителька Рябушківського НВК Людмила Іванівна Лещенко. Разом зі шкільним колективом вона підготувала цікаву програму зустрічі.
Мов кришталеві дзвіночки, розповіли про свій навчальний заклад юні рябушківці. Педагог-організатор Вікторія Іванівна в тандемі з директором НВК Володимиром Петровичем Солохою підхопили естафету малечі й на тлі національних вишитих рушників полонили присутніх оповідками про заклад, колектив педагогів-однодумців та про традиції українського чаювання-лікування.
А потім двері школярам і гостям відкрила казка… Так-так, справжнісінька казка. Бо на уроці російської мови в 6 класі з теми «Имя существительное. Обобщение и систематизация» діти вирушили у заочну подорож сторінками чарівних казок Олександра Сергійовича Пушкіна. Продуманість кожного етапу уроку, дієвий діалог учителя й учнів, логічність і послідовність використання форм і методів навчання та виховання, динаміка роботи й інтеграція сучасних інформаційних технологій – усе це не могло залишити байдужим найінертнішого з присутніх шестикласників. Діти з радістю та наввипередки прагнули попрацювати біля дошки, охоче аналізували власні й чужі помилки, ретельно лічили зароблені «чарівні горішки від білочки», щоб перевести їх у бали та отримати оцінку. А особливо захопила їх віртуальна подорож творами Пушкіна та завдання від казкових героїв.
Мандрівка, здійснювана різними формами активного відео, була не випадковою, адже саме цій проблемі – «Активне відео та буктрейлер як його різновид у процесі навчання школярів російської мови» – присвячено було засідання творчої групи вчителів. Досвідом застосування цієї передової технології поділилася Людмила Іванівна, господиня зустрічі, а також колеги з Бишкінського, Гудимівського, Будильського НВК.
Насамкінець учителі пораділи успіхам участі учнів і шкільних команд у різноманітних конкурсах і олімпіадах із російської мови та літератури.
|